Aktualności

Podziękowania

2016-12-16 14:34:08

,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży

             jeśli się ją dzieli”

         Albert Schweitze

 

 

PODZIĘKOWANIE

Święta to szczególny czas - czas miłości ale i obdarowywania. Dlatego też chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym darczyńcom, dzięki którym mogliśmy przygotować paczki świąteczne dla naszych podopiecznych - wychowanków rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu polkowickiego.

a w szczególności:

Zarządowi Powiatu Polkowickiego

Firmie Volkswagen Motor Polska w Polkowicach

Przedsiębiorstwu Gospodarki Miejskiej w Polkowicach

Firmie Atlas Copco w Polkowicach

dziękujemy także za pomoc w zapewnieniu atrakcji:

Panu Markowi Figlowi

Spółdzielni Socjalnej ,Inicjatywa” w Polkowicach

Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Polkowicach

Świetlicy Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach

Dziękujemy serdecznie rodzicom zastępczym za upieczenie pysznych ciast i ciasteczek.

 

 

 

 

 

„Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji dziecka”

2016-12-13 14:27:52

W dniu 8 grudnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Polkowicach odbyła się konferencja nt.: „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji dziecka”. Organizatorem konferencji było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Polkowicach.

Konferencję otworzyła Pani Elżbieta Sworacka- Dul - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach, która powitała uczestników oraz przedstawiła tematykę spotkania. Następnie Pani Danuta Sadowska - kierownik Zespołu ds. Interwencji Kryzysowej zaprezentowała rezultaty dotychczasowych działań wynikających z realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2012-2016.

Procedurę informowania policji, prokuratury o podejrzeniu przestępstwa dotyczącego przemocy w rodzinie przedstawił Pan Łukasz Rachwalski - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Wykłady w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec dzieci przeprowadziły: Pani Izabela Banasiak - specjalistka, superwizorka w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego - „Pomocy dziecku krzywdzonemu” oraz Pani Anna Lechowska - specjalistka, superwizorka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego - ,,Polityka ochrony dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej”.

Odbiorcami konferencji byli: pedagodzy, pracownicy socjalni, asystenci rodzin, psycholodzy, policja, rodzice zastępczy, pracownicy służby zdrowia, koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej.

Konferencję zorganizowano w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy
w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2012-2016.






 

Fundacja Rodzic Nie Pęka

2016-12-02 10:05:48

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach informuje o powstaniu Fundacji Rodzic Nie Pęka, która jako pierwsza w Polsce prowadzi działania na rzecz rodziców i dzieci mających achondroplazję (niskorosłość), dysplazje kostne lub wady kostne. Fundacja obejmuje swoim działaniem obszar całego kraju. Działania fundacji skierowane są do rodziców, opiekunów prawnych oraz osób dorosłych, u których zdiagnozowano powyższe schorzenia. Szczegółowe informacje na temat działalności fundacji można znaleźć tutaj: www.rodzicniepeka.pl fanpage na Facebooku: Fundacja Rodzic Nie Pęka.

Fundacja Eudajmonia zaprasza do udziału w projekcie „Rozwój usług asystenckich skuteczną formą wspierania w procesie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami”.

2016-10-25 12:56:06




Fundacja Eudajmonia zaprasza do udziału w projekcie „Rozwój usług asystenckich skuteczną formą wspierania w procesie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami”.

Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON przekazanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.  

Czym są usługi asystenckie?
Usługi asystenckie są wsparciem, mającym na celu kompensacje trudności w poruszaniu się, komunikowaniu oraz wymianie informacji, których doświadczają osoby z niepełnosprawnościami.
Praca asystenta może obejmować pomoc w: - przemieszczaniu się w wybrane miejsce,
- skutecznym komunikowaniu się z otoczeniem,
- załatwianiu spraw codziennych i urzędowych,
- korzystaniu z oferty edukacyjnej, kulturalnej, sportowej i turystycznej,
- aktywizacji zawodowej,
- korzystaniu z różnych źródeł informacji, w czytaniu, prowadzeniu korespondencji,
- korzystaniu z dostępnych na rynku form wsparcia z zakresu rehabilitacji społecznej,
W ramach asystentury mogą być świadczone usługi o charakterze higieniczno-pielęgnacyjnym pod warunkiem, że mają charakter wyłącznie usług towarzyszących i wymaga tego udział w życiu społecznym. Asystent nie może też wykonywać czynności medycznych oraz zadań z zakresu rehabilitacyjnych zdrowotnej.  
Kto może skorzystać ze wsparcia asystenta w ramach projektu?:
Osoby dorosłe i dzieci legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności (w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym w zakresie niepełnosprawności intelektualnej, psychicznej, sensorycznej, ruchowej lub innej, w tym sprzężonej) wymagających wsparcia asystenta funkcjonalnego w codziennym funkcjonowaniu. Asystentura dla dzieci w miejscu ich zamieszkania oraz poza nim ma na w celu odciążenie rodziców lub opiekunów prawnych od całodobowej opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością.
Kiedy i gdzie można skorzystać z asystenta?
Usługi asystenckie są realizowane dla mieszkańców powiatów: wrocławskiego, legnickiego, bolesławieckiego, lubińskiego, polkowickiego oraz głogowskiego w okresie 10.10.2016-23.12.2016.
Jak zamówić usługę asystenta?
Zgłoszenia na usługę asystenta są przyjmowane od  poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 506 908 876 lub pod adresem e-mail: asystent@eudajmonia.pl Zgłoszenie można również wysłać listem na adres: ul. Kościuszki 80a, 50-441 Wrocław.
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem usług asystenckich oraz wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie http://eudajmonia.pl/index.php?p=new&idg=mg,2&id=243
Usługi asystenckie będą świadczone do wyczerpania limitu tj. 1300 godzin do dnia 23.12.2016.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

2016-10-11 09:42:09

                                                                                                                             

                                                                              

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach
poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

Poszukujemy osób z terenu powiatu polkowickiego, które są gotowe poświęcić

swój czas i serce dzieciom, nie boją się wyzwań i pragną nadać nowy sens

swojemu życiu poprzez pomoc drugiemu człowiekowi.


OFERUJEMY:

- bezpłatne specjalistyczne szkolenie ,,Pride"- Rodzinna Opieka Zastępcza
- wsparcie finansowe m.in. na pokrycie wydatków związanych z potrzebami przyjętych dzieci
-  pomoc specjalistyczną: pedagogiczną, psychologiczną i prawną
- wsparcie merytoryczne


Kontakt: Zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach
ul. Św. Sebastiana 1 a
tel. 76/ 729-92-26
     76/ 729-92-25
   76/729-92-33

Przejdź do strony powiatu polkowickiego Przejdź do strony ministerstwa pracy i polityki społecznej Przejdź do strony państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych Przejdź do strony centrum administracyjnego placówek opiekuńczo wychowawczych w Polkowicach