Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach zadań ustawowych udziela pomocy:

 1. osobom wymagającym wsparcia pedagogicznego, prawnego, psychologicznego w ramach interwencji kryzysowej i poradnictwa rodzinnego.
 2. dziecku, poprzez:
  • umieszczanie dzieci częściowo lub całkowicie pozbawionym opieki w rodzinach zastępczych oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych,
  • usamodzielnianie młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze i rodziny zastępcze,
  • wsparcie finansowe.
 3. ofiarom i sprawcom przemocy w rodzinie.
 4. osobom niepełnosprawnym.
 5. uchodźcom.
 6. cudzoziemcom.
 7. repatriantom.

INFORMACJE

Informacja o zamknięciu Placówki PSI "Perspektywa"


Informuję, że w dniach od 28.01.2019 r.od godz: 14.00 do 03.02.2019 r. do godz: 14.00 Placówka Socjalizacyjno- Interwencyjna "Perspektywa" jest zamknięta z powodu urlopowań wychowanków.

INFORMACJE

INFORMACJA O ZMIANIE WNIOSKÓW DOT. DOFINANSOWAŃ PFRON


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach informuje, że od 01 stycznia 2019r. obowiązują nowe formularze wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON. Wnioski można pobrać na stronie internetowej www.pcpr.polkowice.pl w zakładce PFRON,  lub w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. św. Sebastiana 1A, pokój nr 16, poziom 0.
 

INFORMACJE

INFORMACJA O DNIU WOLNYM


Uprzejmie informujemy,

że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach

z dnia 29 listopada 2018 r.

Dzień 24 grudnia 2018 r. (wigilia) będzie w tym roku

dniem wolnym od pracy dla pracowników

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, których miejscem pracy jest budynek przy ul. św. Sebastiana 1A w Polkowicach.

 

Jednocześnie informujemy, że dzień 15 grudnia 2018 r. (sobota)

został wyznaczony jako dzień pracy.

 

Urząd otwarty będzie w godz: 7.30-15.30

INFORMACJE

DYŻURY W RAMACH KAMPANII "16 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET"


                       

 

DYŻURY W RAMACH KAMPANII "16 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET"

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach zapraszają wszystkich chętnych na dyżury organizowane w ramach kampanii "16 dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet". Podczas spotkań każdy potrzebujący otrzyma stosowne wskazówki oraz porady specjalistów.

Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała oficjalnie 25 listopada Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Ten dzień rozpoczął Międzynarodową kampanie "16 dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet", która potrwa do 10 grudnia 2015 r. PCPR oraz Komenda Policji jako instytucje realizujące Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie również włączyły się do działań podejmowanych na rzecz kampanii poprzez zorganizowanie dyżurów, w ramach których będzie można porozmawiać ze specjalistami i funkcjonariuszami m.in. na temat zjawiska przemocy, czy procedury Niebieska Karta.

TERMINARZ DYŻURÓW:

I TYDZIEŃ 27.11.2018 r. (wtorek) godzina 8.00-10.00 ul. św. Sebastiana 1, pokój nr 11

29.11.2018 r. (czwartek) godzina 14.00-16.00 ul. Górna 3, pierwsze piętro

II TYDZIEŃ 04.12.2018 r. (wtorek) godzina 8.00-10.00 ul. św. Sebastiana 1, pokój nr 11

06.12.2018 r. (czwartek) godzina 14.00-16.00 ul. Górna 3, pierwsze piętro

     

INFORMACJE

„ MORSKA PRZYGODA - wakacje 2018 ”


„ MORSKA PRZYGODA - wakacje 2018 ”- przygoda wychowanków pieczy zastępczej - dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź w Lubinie

Dzięki środkom finansowym w kwocie 78,000.00 zł. przekazanym przez Fundację KGHM Polska Miedź w Lubinie, wychowankowie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Placówki Socjalizacyjnej "Skarbek" i Placówki Socjalizacyjno- Interwencyjnej "Perspektywa" w Polkowicach oraz podopieczni rodzinnej pieczy Powiatu Polkowickiego (łącznie 40 osób) przebywali podczas tegorocznych wakacji na kolonii w Ośrodku Wypoczynkowym "Diuna"- pawilonie kolonijnym na terenie ośrodka wypoczynkowego "Marena" w Międzywodziu. Uczestnicy podczas 14 dniowego wypoczynku poznali walory Międzywodzia. W trakcie pieszych i autokarowych wycieczek odwiedzili wiele ciekawych miejsc, między innymi: Międzyzdroje (Zabytkowy Park Zdrojowym im. Fryderyka Chopina, molo, Promenada Gwiazd, Gabinet Figur Woskowych, Park Linowy Tarzana, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego), Woliński Park Narodowy, Jezioro Turkusowe, Dziwnów, Zalew Kamieński.

Dużą atrakcją dla kolonistów był rejs statkiem po Morzu Bałtyckim.

Uczestnicy kolonii korzystali z atrakcji, które zapewniał Ośrodek Wypoczynkowy "Diuna", między innymi: basenu, siłowni na powietrzu, zajęć z animatorką zabaw, zajęć z iluzjonistą ,seansów kinowych, warsztatów tanecznych z profesjonalną Cheerleaderką, karaoke, dyskotek, zajęć sportowych na boisku wielofunkcyjnym itp.

Na kolonii zapewniono dzieciom atrakcyjny program, który w sposób znaczący nie tylko wspierał rozwój, intelektualny i fizyczny dzieci, ale także dawał możliwości relaksu i wypoczynku. Dzieci brały udział w wielu zajęciach, sportowych, kulturalno - oświatowych i rekreacyjnych. Na dużą atrakcyjność kolonii wpłynęło plażowanie, pod czujnym okiem WOPR- u. Cudowna pogoda sprzyjała nie tylko kąpielom, ale również konkursom budowli z piasku.

Wszyscy uczestnicy na zakończenie kolonii zostali obdarowani wspaniałymi ręcznikami i dyplomami.

Raz jeszcze w imieniu naszych wychowanków dziękujemy Zarządowi Fundacji KGHM Polska Miedź w Lubinie za przekazane środki finansowe, a Firmie INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy za tak udany i pełen atrakcji wypoczynek podczas wakacji.

Dzięki Państwa wsparciu, dzieci mogły przeżywać swoją słoneczną "MORSKĄ PRZYGODĘ" w pięknym miejscu.

 dzieci na plaży  

 dzieci na basenie dzieci na statku

  zabawy w piaskupostacie z bajki

  dzieci na wycieczce w lesie miedzyzdroje

plaza 

budowanie zakmu z piasku  wychowanka z postacia z bajki

 

 

 

Przedź do aktualności numer
Przejdź do strony powiatu polkowickiego Przejdź do strony ministerstwa pracy i polityki społecznej Przejdź do strony państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych Przejdź do strony centrum administracyjnego placówek opiekuńczo wychowawczych w Polkowicach