Aktualności

INFORMACJA O JEDNORAZOWEJ ZMIANIE GODZIN PRACY PSYCHOLOGA PCPR POLKOWICE

2019-06-21 09:01:37

INFORMACJA

Dnia 28.06.2019  Psycholog PCPR Polkowice będzie przyjmował w godzinach 7.30 do 15.30

PODPISANIE UMOWY DAROWIZNY Z FIRMA ARRA GROUP

2019-06-05 11:38:42

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach Elżbieta Sworacka-Dul podpisała już po raz drugi z prezesem Firmy ARRA GROUP Panem Arturem Ratajczakiem umowę darowizny, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z działalnością Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach tj. na zaspokajanie potrzeb materialnych, edukacyjnych, kulturalnych i społecznych wychowanków Placówki Socjalizacyjnej "Skarbek" w Polkowicach oraz Placówki Socjalizacyjno-Interwencyjnej „Perspektywa” w Polkowicach.

Od kilku lat firma ta prowadzi program Zielone Światło, dzięki któremu realizuje koncepcję biznesu zaangażowanego społecznie. Odbiorcami zawartych w programie inicjatyw są przede wszystkim społeczności lokalne – dzieci potrzebujące pomocy w edukacji czy wsparcia rozwoju ich talentów, osoby dorosłe oczekujące pomocy w powrocie na rynek pracy, w tym osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności czy organizacje zajmujące się tymi obszarami. Wszystkie te działania są długofalowe i usystematyzowane, pozwalające na angażowanie się w sprawy społeczne. 

Dziękujemy w imieniu wychowanków.

AKTYWNY SAMORZĄD 2019

2019-06-04 10:47:50

PCPR POLKOWICE INFORMUJE, IŻ OD DNIA 03 CZERWCA 2019 ROKU RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU AKTYWNY SAMORZĄD. WNIOSKI PRZYJMOWANE BĘDĄ DO DNIA 31 SIERPNIA 2019 ROKU.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i Dzień Dziecka

2019-05-31 15:02:56

                                                                                                

"Świętujmy razem” Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i Dzień Dziecka

 

30 maja b.r. w Sobinie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach po raz kolejny zorganizowało piknik integracyjny dla rodziców zastępczych i ich podopiecznych.

Była to okazja do świętowania Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada właśnie na ten dzień.

Dopisała pogoda, dobre humory a atrakcji - nie tylko dla małych gości ale i dla tych dużych - nie zabrakło do samego końca.

Nasi podopieczni mogli: pomalować na kolorowo buźki, wziąć udział w zajęciach plastycznych, poszaleć na dmuchańcach, postrzelać do celu, wspólnie poszaleć z animatorami w gry animacyjne, nauczyć się puszczać bańki mydlane, pobawić się przy muzyce. Każde z dzieci na pożegnanie otrzymało paczkę wypełnianą smakołykami, zabawkami i innymi okolicznościowymi upominkami.

Piknik to wspaniała okazja nie tylko do wspólnej zabawy ale i podziękowania rodzicom zastępczym za ich codzienną pracę wychowawczą. Rodzice zastępczy otrzymali imienne podziękowania za trud wychowania małego człowieka oraz upominki okolicznościowe. Miłym akcentem był poczęstunek, m.in. kiełbaski oraz pyszne wypieki.

 

 

Dziękujemy za wsparcie dzięki któremu była możliwa realizacja tego przedsięwzięcia:

- Zarządowi Powiatu Polkowickiego,

- Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury w Sobinie,

- Centrum Fantazja w Legnicy,

- ks. proboszczowi Mariuszowi Szymańskiemu,

- Panu Marcinowi Sobczakowi.

 

 piknik 

 

 

wspólne grilowanie

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ogłoszenie o naborze

2019-05-31 10:44:47

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko młodszy wychowawca/wychowawca/starszy wychowawca w Placówce Socjalizacyjnej "Skarbek" w Polkowicach. Informacje o naborze dostępne są w zakładce praca.

Przejdź do strony powiatu polkowickiego Przejdź do strony ministerstwa pracy i polityki społecznej Przejdź do strony państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych Przejdź do strony centrum administracyjnego placówek opiekuńczo wychowawczych w Polkowicach