Aktualności

"Wymarzony prezent pod choinkę"

2020-12-01 10:43:28

Pamiętasz radość przed zbliżającą się Gwiazdką? Dom zaczynał żyć radosną krzątaniną, a Ty starannie próbowałeś spisać na kartce papieru wszystkie życzenia, które miał spełnić Święty Mikołaj. Przecież nie mógł Cię zawieść.

A co czują dzieci, którym Wigilia wcale nie kojarzy się z rodzinną atmosferą? Dzieci, które spędzają ten wyjątkowy czas bez swojej biologicznej mamy i swojego taty - w domach dziecka.

"Wymarzony prezent pod choinkę" to akcja, która daje nadzieje na to, że wszystkie dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo - wychowawczych na terenie powiatu polkowickiego otrzymają wymarzony prezent na święta.

Jeśli i Ty chcesz zostać Mikołajem dla naszych dzieci wejdz tu https://tiny.pl/7slfl i spradź szczegóły. 

 

plakat wybierz list i podaruj prezent

Pomoc osobom z niepełnosprawnościami w czasach pandemii

2020-11-26 09:47:43

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach przekazuje informację Wicemarszałka Wojewódzctwa Dolnosląskiego Pana Marcina Krzyżanowskiego, w sprawie pomocy osobom z niepełnosprawnściami bezpośrednio dotkniętych wirusem w czasach pandemii.

 

Asystent Osoby Niepełnosprawnej

2020-11-23 14:10:54

Serdecznie zapraszamy do udziału w Programie "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"‍, którego celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym poprzez wprowadzenie usługi asystenta.

 Zapraszamy do kontaktu z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach   76/729-92-28.

 

Dzień Pracownika Socjalnego

2020-11-21 20:22:58

Program "Opieka Wytchnieniowa"

2020-11-17 09:27:18

Zapraszamy członków rodzin lub opiekunów dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności i osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności z powiatu polkowickiego do udziału w Programie „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020, który dofinansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego. Program jest realizowany przez Powiat Polkowicki za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach.

Program zakłada bezpłatną pomoc w formie specjalistycznego poradnictwa (psychologicznego lub terapeutycznego) oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/rehabilitacji/dietetyki dla członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności/osobami z orzeczeniami równoważnymi.

Więcej informacji  http://pcpr.polkowice.pl/menu/92/program-opieka-wytchnieniowa

Przejdź do strony powiatu polkowickiego Przejdź do strony ministerstwa pracy i polityki społecznej Przejdź do strony państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych Przejdź do strony centrum administracyjnego placówek opiekuńczo wychowawczych w Polkowicach