Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach zadań ustawowych udziela pomocy:

 1. osobom wymagającym wsparcia pedagogicznego, prawnego, psychologicznego w ramach interwencji kryzysowej i poradnictwa rodzinnego.
 2. dziecku, poprzez:
  • umieszczanie dzieci częściowo lub całkowicie pozbawionym opieki w rodzinach zastępczych oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych,
  • usamodzielnianie młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze i rodziny zastępcze,
  • wsparcie finansowe.
 3. ofiarom i sprawcom przemocy w rodzinie.
 4. osobom niepełnosprawnym.
 5. uchodźcom.
 6. cudzoziemcom.
 7. repatriantom.

INFORMACJE

"Świętujmy razem”


"Świętujmy razem” Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i Dzień Dziecka

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach

serdecznie zaprasza rodziny zastępcze

na spotkanie integracyjne pn. "Świętujmy razem”z okazji Dnia Rodzicielstwa
Zastępczego i Dnia Dziecka

Piknik z atrakcjami i poczęstunkiem odbędzie się 30 maja 2019 r. (czwartek) o godz. 15.00

w Sobinie, gm. Polkowice na terenie zielonym przy plebanii

Parafii Św. Michała Archanioła ul. Turkusowa 6

(wjazd na parking od ulicy Pawiej).

 

Dyrektor PCPR w Polkowicach

wraz z pracownikami

 

 

INFORMACJE

POSZUKIWANIE RODZIN ZASTĘPCZYCH


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

w Polkowicach
poszukuje kandydatów

do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

 

Poszukujemy osób chętnych z terenu powiatu polkowickiego, do stworzenia rodzin zastępczych, gotowych poświęcić swój czas i serce dzieciom.

Więcej informacji znajduje się w zakładce AKTUALNOŚCI.

INFORMACJE

Informacja dla studentów


UWAGA STUDENCI!!!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym w ramach programu „Aktywny samorząd” - MODUŁ II (pierwsze półrocze).

Termin składania wniosków : od 15 marca 2019 r. do 31 marca 2019 r.

INFORMACJE

INFORMACJA O ZMIANIE WNIOSKÓW DOT. DOFINANSOWAŃ PFRON


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach informuje, że od 01 stycznia 2019r. obowiązują nowe formularze wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON. Wnioski można pobrać na stronie internetowej www.pcpr.polkowice.pl w zakładce PFRON,  lub w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. św. Sebastiana 1A, pokój nr 16, poziom 0.
 

INFORMACJE

„ MORSKA PRZYGODA - wakacje 2018 ”


„ MORSKA PRZYGODA - wakacje 2018 ”- przygoda wychowanków pieczy zastępczej - dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź w Lubinie

Dzięki środkom finansowym w kwocie 78,000.00 zł. przekazanym przez Fundację KGHM Polska Miedź w Lubinie, wychowankowie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Placówki Socjalizacyjnej "Skarbek" i Placówki Socjalizacyjno- Interwencyjnej "Perspektywa" w Polkowicach oraz podopieczni rodzinnej pieczy Powiatu Polkowickiego (łącznie 40 osób) przebywali podczas tegorocznych wakacji na kolonii w Ośrodku Wypoczynkowym "Diuna"- pawilonie kolonijnym na terenie ośrodka wypoczynkowego "Marena" w Międzywodziu. Uczestnicy podczas 14 dniowego wypoczynku poznali walory Międzywodzia. W trakcie pieszych i autokarowych wycieczek odwiedzili wiele ciekawych miejsc, między innymi: Międzyzdroje (Zabytkowy Park Zdrojowym im. Fryderyka Chopina, molo, Promenada Gwiazd, Gabinet Figur Woskowych, Park Linowy Tarzana, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego), Woliński Park Narodowy, Jezioro Turkusowe, Dziwnów, Zalew Kamieński.

Dużą atrakcją dla kolonistów był rejs statkiem po Morzu Bałtyckim.

Uczestnicy kolonii korzystali z atrakcji, które zapewniał Ośrodek Wypoczynkowy "Diuna", między innymi: basenu, siłowni na powietrzu, zajęć z animatorką zabaw, zajęć z iluzjonistą ,seansów kinowych, warsztatów tanecznych z profesjonalną Cheerleaderką, karaoke, dyskotek, zajęć sportowych na boisku wielofunkcyjnym itp.

Na kolonii zapewniono dzieciom atrakcyjny program, który w sposób znaczący nie tylko wspierał rozwój, intelektualny i fizyczny dzieci, ale także dawał możliwości relaksu i wypoczynku. Dzieci brały udział w wielu zajęciach, sportowych, kulturalno - oświatowych i rekreacyjnych. Na dużą atrakcyjność kolonii wpłynęło plażowanie, pod czujnym okiem WOPR- u. Cudowna pogoda sprzyjała nie tylko kąpielom, ale również konkursom budowli z piasku.

Wszyscy uczestnicy na zakończenie kolonii zostali obdarowani wspaniałymi ręcznikami i dyplomami.

Raz jeszcze w imieniu naszych wychowanków dziękujemy Zarządowi Fundacji KGHM Polska Miedź w Lubinie za przekazane środki finansowe, a Firmie INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy za tak udany i pełen atrakcji wypoczynek podczas wakacji.

Dzięki Państwa wsparciu, dzieci mogły przeżywać swoją słoneczną "MORSKĄ PRZYGODĘ" w pięknym miejscu.

 dzieci na plaży  

 dzieci na basenie dzieci na statku

  zabawy w piaskupostacie z bajki

  dzieci na wycieczce w lesie miedzyzdroje

plaza 

budowanie zakmu z piasku  wychowanka z postacia z bajki

 

 

 

Przedź do aktualności numer
Przejdź do strony powiatu polkowickiego Przejdź do strony ministerstwa pracy i polityki społecznej Przejdź do strony państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych Przejdź do strony centrum administracyjnego placówek opiekuńczo wychowawczych w Polkowicach