Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach zadań ustawowych udziela pomocy:

 1. osobom wymagającym wsparcia pedagogicznego, prawnego, psychologicznego w ramach interwencji kryzysowej i poradnictwa rodzinnego.
 2. dziecku, poprzez:
  • umieszczanie dzieci częściowo lub całkowicie pozbawionym opieki w rodzinach zastępczych oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych,
  • usamodzielnianie młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze i rodziny zastępcze,
  • wsparcie finansowe.
 3. ofiarom i sprawcom przemocy w rodzinie.
 4. osobom niepełnosprawnym.
 5. uchodźcom.
 6. cudzoziemcom.
 7. repatriantom.

INFORMACJE

Informacja o nowych formularzach wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach informuje, że od dnia 16.01.2018r. obowiązują nowe formularze wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON. Wnioski dostępne są w zakładkach dot. poszczególnych dofinansowań.

INFORMACJE

Informacja o zamknięciu Placówki PSI Perspektywa


Informujemy o zamknięciu Placówki PSI PERSPEKTYWA w dniach od 18.01.2018r. do 24.01.2018r z uwagi na wyjazd wychowanków na wypoczynek zimowy. Interwencję w tym okresie przejmuje Placówka Socjalizacyjna SKARBEK.

INFORMACJE

Grupy Wspierające


GRUPY WSPIERAJĄCE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach zaprasza do udziału w spotkaniach wspierających:

- osoby usamodzielniane- dnia 29.01.2018 r. (poniedziałek), o godz. 14.00 - 15.00

- rodziny zastępcze - dnia 30.01.2018 r. (wtorek), o godz. 10.00-11.00,

- osoby doświadczające przemocy - dnia 31.01.2018 r. (środa), o godz. 14.00 - 15.00.

Spotkania odbywają się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy
ul. Górnej 3 (I piętro). Więcej informacji pod nr tel. 694 793 265 lub 76 729 92 24.

INFORMACJE

SPOTKANIE WIGILIJNE 2017


SPOTKANIE WIGILIJNE 2017

Gdy mrok spowił już miasto, dnia 21 grudnia o godzinie 17:30 zebraliśmy jak co roku, aby w Naszym Domu tradycji stało się zadość. Przy dźwiękach kolęd, w miłej atmosferze spotkaliśmy się z osobami, które są naszą rodziną.

W imieniu dzieci i młodzieży powitaliśmy bliskie naszym sercom osoby:

Ciocie: Elżbietę Sworacką- Dul oraz Annę Ziółkowską (nasze dyrektorki),

a także przybyłych gości:

Pana Marka Tramś- Starostę Powiatu Polkowickiego,

Księdza doktora Mariusza Szymańskiego- księdza kanonika, proboszcza Parafii Świętego Michała Archanioła w Sobinie,

Wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie- realizatorów Projektu Społecznego „poMOCNI”.

Przyszedł czas, kiedy nasi wspaniali przyjaciele- harcerze na ręce pań dyrektor przekazali Światełko Betlejemskie, które rozpaliło nasze serca i wypełniło nas radością oraz nadzieją. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Ziółkowska, która złożyła wszystkim zebranym życzenia, do których dołączyła się również Pani Elżbieta Sworacka- Dul. Korzystając z obecności naszego znakomitego gościa Pana Marka Tramś, poprosiliśmy o skierowanie do dzieci życzliwego słowa. Pan Starosta podkreślał, że nasza wieź, jest więzią rodzinną, traktujemy siebie jak rodzinę, a jest to najważniejsze- bo jak sam powiedział- rodzina jest najważniejszą komórką społeczną. Pan Starosta złożył nam wszystkim piękne życzenia płynące prosto z serca.

Podczas naszego święta nadszedł czas, gdy tradycja połączyła się z nowoczesnością i tak nasze kochane dzieci, pod okiem wychowawców przygotowali przepiękne przedstawienie, które wprowadziło wszystkich zebranych w tajemnicę Bożego Narodzenia, wywołując u nas stan zadumy. Aktorzy popisali się swoimi umiejętnościami- grą aktorską, talentem recytacji, śpiewem. Brawo dla małych aktorów!

Następnie głos zabrał ksiądz Mariusz Szymański, który krótkim wstępem i życzeniami dla całej naszej społeczności poprowadził modlitwę, a następnie rozpoczął piękny zwyczaj łamania się opłatkiem wigilijnym- znakiem miłości, życzliwości.

Po złożeniu sobie życzeń i przełamaniu opłatkiem wszyscy razem zasiedliśmy do wigilijnego stołu, który łączy nas w jedną rodzinę. Wigilijna wieczerza została przygotowana przez nasze wspaniałe kucharki. Jak zawsze było przepysznie, dziękujemy!

Gdy brzuszki dzieci zostały zaspokojone przybył do nas gość z dalekiego kraju razem ze swoja małżonką- Mikołaj i Pani Mikołajowa. Dzieci otrzymały wiele pięknych prezentów, ale o tym i całej akcji z tym związanej w następnym artykule 

Jednakże czas naszego radosnego świętowania w tak zacnym gronie dobiegł końca. Kończąc spotkanie w tak miłej atmosferze, podziękowaliśmy gościom za przybycie, jednocześnie będąc pełni nadziei zobaczenia się ponownie za rok.

 

Opracowała: młodszy wychowawca

Joanna Piskorek

Przemówienie Harcerzy Przekazanie światełka przez harcerzy Przemówienie Starosty Polkowickiego Marka Tramś Przemówienie ks. Jarosława Zaproszeni goście Stroik świąteczny Mikołaj rozdający prezenty

 

INFORMACJE

Ogłoszenie o naborze - Psycholog


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandadata/kandydatki na stanowisko:Psycholog w Zespole ds. Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej. Informacje o naborze dostępne sa w zakładce Praca.

Przedź do aktualności numer
Przejdź do strony powiatu polkowickiego Przejdź do strony ministerstwa pracy i polityki społecznej Przejdź do strony państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych Przejdź do strony centrum administracyjnego placówek opiekuńczo wychowawczych w Polkowicach